"בוגד ! מתחבר עם ערבים! צלף ערבי הרג יהודי ברחוב אלנבי ולך לא אכפת! אם תשחק עוד פעם עם דאוד נשבור לך את כל העצמות!" זה מה שאמרו החברים שלי. דאוד גר עם משפחתו בפרדס. וכאשר פרצה המלחמה בשנת 1948 ברחה המשפחה ליפו, ויחד עם עוד משפחות רבות עלו על ספינה שהביאה אותם לעזה. ובזמן שדאוד שט בספינה הטיל מטוס מצרי פצצה שהרסה את הצריף שלנו.

הוצאת "גוונים"

לקריאת הפרק הראשון

דברי יהודה אטלס

הספר מכיל שבעה סיפורים מחיי יהדות סלוניקי שסיפר לו בילדותו סבו שבא מסלוניקי. אל עלילות הסיפורים נרקמים מנהגים נשכחים של הקהילה שהיו נהוגים בתקופת השלטון העות'מני ביוון.

ברוך תור-רז מזמין את הקורא למפגש עם יהדות סלוניקי, ותרבות הלאדינו שלה, ומאיר אותה באופן תוסס, חי, ועשיר בסיפורי הווי, הנרקמים הן בעיתות קושי , צער ומצוקה , והן בשעות של שמחה.

הסופר הנורבגי גוסטב וינבורג, שפגש את קהילת יהודי סלוניקי, צאצאיהם של גולי ספרד, היטיב לעמוד על אופיים, נחישותם, מוצקותם, אורחות חייהם ובעיקר גאוותם במוצאם ותרומתם לשגשוגה של סלוניקי. וכך הוא מתאר את הווית השבת: "פניהם של עובדי-פרך מצהילים היום. מבטם חופשי, חדור שקט פנימיו מביע ביטחון גמור, כאילו אנשים אלו שואבים גאון וכוח מהכרתם שעיר זו כולה לא היתה ולו כלום, לכל היותר כפר תורכי גדול, אילו הם נשארו בספרד..."

כביטוי להשתלבותם של הסלוניקאים בארץ ישראל מספר ברוך תור-רז בלשונו הציורית, כי אביו אהרון שעלה ארצה בן 12 והתיישב עם המשפחה בתל אביב, המיר את "המגדל הלבן" במגדל יישובי "חומה ומגדל", ואף סרב לדבר בלאדינו.

יעקב לימון מתוך - יום הדגים

ענת דולב בקול ישראל:

הספר "בטרם יסגר השער" מביא מבחר שירים שברוך כתב למבוגרים: זיכרונות ילדות ובחרות, שירי אהבה וגעגועים, התבוננות דקה בטבע ושירי השלמה עם הגורל ופרידה מהחיים.

ברוך צייר כל חייו באמצעים שונים. הוא צייר על עץ, בד, נייר, צדפים ואבנים. הוא השתמש בצבעי מים, שמן וחול, ועשה מיצבים מפירות, עלים ופרחים. לאיור הספר הזה בחרנו מעט ממאות רישומים וציורים שיצר ..

"האושר" - קוראת גילי בית הלחמי

קורא יעקב לימון

ספר מודפס ב 50 ש"ח לקניה צור קשר

נמכר באתרים לספרים דיגיטליים ב- 25 ש"ח בלבד:
אתר עברית
אתר מנדלה
אתר בוקסילה

"מעטים הספרים העוסקים בנעורים רחוקים בזמן ובמקום מנעוריך שלך, ובכל זאת מצליחים לעורר זיכרונות, צלילים, ריחות, מתיקות באיברים........ מצליחים להחיות זמן נשכח." כתבה ב"הארץ" ענבל פרלסון ז"ל

כתבה ב"הארץ" ענבל פרלסון ז"ל

" ספורים ממזריים ועגמומיים כאחד, שכתובים היטב, שזרועים בהתבוננויות מקוריות ורגישות, בדימויים קולעים ובהסתכלות שמשלבת בין נקודת מבטו של הילד-של-אז לבין זו של הבוגר-של-היום. סיפורים שעלילתם קולחת ומרתקת, שניכרת בהם אמת פנימית...."( יהודה אטלס, "ידיעות אחרונות")

זכה בעיטור אנדרסן.

"העניבה" חלק ב' פרק ראשון

אלכס אנסקי על הספר

נמכר באתרים לספרים דיגיטליים ב- 19 ש"ח בלבד.

אתר אידיבוק

"צמאה לאהבה" הוא סיפור שתחילתו בפרידה וסופו בתקווה. זהו סיפור אהבתה של עינב, תלמידה בבית ספר תיכון, לרועי, ושזורים בו חיי היום יום של מתבגרים צעירים בארץ, הלכי רוחם, מנהגיהם ומחשבותיהם.

דרך עיניה של עינב ושני אחיה הצעירים, לומד הקורא להכיר את אורח החיים התובעני של הורים העסוקים בקריירה ואת היחסים ביניהם, ומבין לנפשה הרגישה של הצעירה המגלה ביום אחד שעולמה חרב. הסיפור הוא סיפור של תהליך, למן הפרידה (הכפולה) ועד לתחילתן של אהבות חדשות.

ברוך ניחן בסגולה הנדירה והמופלאה של סְטוֹרִי-טֶלֶר, אמן מסַפֵּר-סיפורים, שמצייר היטב את ייחודה של כל דמות, שיודע לטוות סיפור כהלכתו, ליצור מתח וציפייה, להעצים רגשות על-ידי שיבוץ פיסת נוף או מזג-אוויר ברגע המתאים, שמשלב בסיפוריו ריאליה ופנטזיה, אם תרצו – אפילו מאגיה במינון זעיר" כתב יהודה אטלס, ב"מאזניים" אוגוסט 2014.

לקריאת הפרק הראשון

שחקנית - גילי בית הלחמי

ספר מודפס ב 30 ש"ח לקניה צור קשר

בחנויות לספרים דיגיטליים ב 20 ש"ח בלבד

אתר נטבוק